Momenty dokręcania śrub i nakrętek

Ważniejsze połączenia gwintowe pojazdu powinny być dokręcane kluczem dynamometrycznym, który zapewnia prawidłowy montaż i współpracę części. Jest to szczególnie ważne dla bardziej odpowiedzialnych połączeń, w których zbyt słabe dokręcenie spowodować może pogorszenie szczelności lub co gorzej bezpieczeństwa jazdy (np. elementy układu kierowniczego). Za silne dokręcenie wywołuje nadmierne naprężenia w częściach łączonych, powodujące zerwanie śruby lub gwintu w nakrętce ewentualnie otworze. [więcej w: wypożyczalnia samochodów Warszawa, otomoto chojnice, gorlice i okolice ]

Samochód Polski FIAT 126P jest wyposażony seryjnie w najbardziej niezbędne dla normalnej eksploatacji urządzenia i wskaźniki. Do samochodu tego możliwe i celowe jest wmontowanie wielu urządzeń i wskaźników zwiększających wygodę, bezpieczeństwo i przyjemność jazdy. Do urządzeń takich należą m.in.: pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach, dodatkowe światła zewnętrzne, dodatkowe wskaźniki kontrolne (jak np. obrotomierz), lusterka zewnętrzne, radio, urządzenia zabezpieczające przed kradzieżą, pokrowce na siedzenia.

Konstrukcja samochodu umożliwia również zamocowanie haka holowniczego do holowania małych przyczep towarowych lub przyczepy kempingowej.

Powiązane tematy z artykułem: gorlice i okolice motofrajda otomoto chojnice