Gdyby jednak samochód miał być parkowany na zewnątrz, celowe jest przykrycie nadwozia pokrowcem brezentowym (nie plastykowym), zabezpieczenie przed kradzieżą oraz pokrycie silnika, podwozia i podłogi płynem konserwującym FlAT Prot V lub odpowiednim płynem krajowym. Płyn ten można nakładać na silnik chłodny, po czym uruchomić silnik na około 10 minut przy otwartej pokrywie. [patrz też: wypożyczalnia samochodów Warszawa, otomoto chojnice, gorlice i okolice ]
Co około 3 … 4 miesiące należy sprawdzić stan akumulatora i w razie potrzeby uzupełnić stan elektrolitu oraz doładować go z obcego źródła Po zakończeniu postoju należy cały samochód dokładnie odkonserwować i dokonać przeglądu, wymienić olej w silniku, naładować akumulator, zamontować wycieraki itp.
Zima jest trudnym okresem w eksploatacji samochodu. Śliskie nawierzchnie, niskie temperatury otoczenia i szybko zapadający zmrok stanowią dodatkowe utrudnienie dla kierowcy i samochodu. Silnik chłodzony powietrzem i prosta konstrukcja samochodu to istotne zalety 126P w warunkach jazdy zimowej.
Przygotowanie do okresu zimowego polega przede wszystkim na dokładnym przeglądzie samochodu i doprowadzeniu wszystkich zespołów do stanu pełnej sprawności. Szczególną uwagę warto zwrócić na:
– akumulator (powinien być zawsze napełniony elektrolitem i naładowany, zaciski akumulatora powinny być czyste);
– ogumienie (powinno mieć dobry, nie uszkodzony bieżnik, najlepiej zimowy);
– rozrusznik i obwód ładowania;
– reflektory i żarówki (zaleca się zamontowanie dodatkowych reflektorów przeciwmgłowych);
– zamki drzwi i pokryw powinny być zabezpieczone specjalnym płynem niezamarzającym do zamków.
Stosowanie łańcuchów na tylnych kołach znacznie zwiększa walory użytkowe samochodu w trudnych warunkach zimowych.