Obsługa sygnału dźwiękowego

Każda dysza spryskiwacza powinna być tak ustawiona, aby przy nacisku na pompkę strumień trafiał w obszar pracy wycieraka i nieco nad wycierak w jego położeniu spoczynkowym (dolnym). W celu ustawienia strumienia dyszy w płaszczyźnie poziomej należy obrócić (ręką) korpus dyszy we właściwe położenie, natomiast regulację w płaszczyźnie pionowej przeprowadza się przez obrócenie (wkrętakiem) części plastykowej, w której jest wykonany otworek dyszy.

Elektryczny sygnał dźwiękowy samochodu 126P jest mocowany na wsporniku w przedniej części nadwozia, we wnęce za płatem czołowym. Dość niskie zamocowanie sygnału wpływa na jego przyspieszone zanieczyszczenie podczas eksploatacji po drogach terenowych, zwłaszcza na nawierzchniach mokrych. [przypisy: mycie podjazdów, Automatyka przemysłowa, auto holowanie ]

Sygnał dźwiękowy wymaga okresowego sprawdzania mocowania oraz czyszczenia, zwłaszcza elektrycznych połączeń przewodów. W razie stwierdzenia uszkodzeń należy wymontować sygnał, po odkręceniu Śrub mocujących i odłączeniu przewodu elektrycznego, i sprawdzić go za pomocą odpowiednich przyrządów (w stacji obsługi).

Samochód Polski FIAT 126P ma czteromiejscowe, dwudrzwiowe nadwozie samonośne zgrzewane z wytłoczek stalowych. Całe nadwozie jest lakierowane i zabezpieczane przed korozją (zanurzeniowo).

Pokrywa silnika mocowana na dolnej krawędzi jest odchylana do tyłu. Ogranicznikiem odchylenia jest cięgno, które można wyjąć przez odchylenie wkrętakiem jego górnego zamocowania i wyjęcie z zaczepu. Całkowite zdjęcie pokrywy (np. w razie większej naprawy silnika] jest możliwe. W tym celu należy odkręcić śruby prawego zawiasu i wysunąć pokrywę w lewo. Uchylanie pokrywy nie powinno odbywać się zbyt energicznie, ponieważ mogłoby spowodować urwanie cięgna.

We wnętrzu nadwozia do tablicy rozdzielczej, osłoniętej miękką wykładziną jest przykręcony dwoma wkrętami zespół wskaźników oraz tabliczka z przyciskiem spryskiwacza.

Comments are closed.

Video
Polecamy rowniez:


WItamy w autokup.pl
W imieniu redakcji serwisu autokup.pl chcielibysmy powitac naszych użytkowników na stronach naszego skromnego portalu zajmującego się tematyką rynku samochodowego w Polsce. Celem naszym jest pomoc w zapoznaniu się z ofertą rynkową największych marek motoryzacyjnych w Polsce, informowanie o testach popularnych modeli aut oraz atrakcyjnych rabatach dealerow na konkretne modele samochodów.
Z poważaniem
Redakcja autokup.pl
Partnerzy serwisu:


Najczęściej czytane:
Dodatkowy włącznik główny prądu

W samochodzie Polski FIAT 126P przewody elektryczne osadzone są na biegunach akumulatora i ustalone zaciskami. Ponieważ długi przewód od akumulatora do rozrusznika na obu końcach połączony jest na stałe, przy pracach w pobliżu rozrusznika lub akumulatora należy zachować szczególną ostrożność. Ponieważ przy dłuższym postoju samochodu jak również w wypadku, pożarze czy zwarciu instalacji elektrycznej grożącej […]

Obrotomierz

Prędkościomierz, w który wyposażone są wszystkie seryjnie produkowane samochody umożliwia kontrolę prędkości w czasie jazdy. Utrzymywanie silnika w optymalnym zakresie obrotów za pomocą prędkościomierza jest trudne. Dopiero zastosowanie obrotomierza, który wskazuje liczbę obrotów wału korbowego (w obr/min) umożliwia lepsze wykorzystanie charakterystyki silnika w każdych warunkach, co jest szczególnie ważne przy zmianie biegów w jeździe szybkiej. […]

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Każdy samochód Polski FIAT 126P wyposażony jest w klucze, na które zamykane są drzwi i pokrywa silnika. Dodatkowe zabezpieczenie samochodu (po uprzednim opłaceniu auto-casco) jest jednak wskazane, ponieważ, jak dowodzi praktyka, tradycyjne zamknięcia nie są nazbyt skuteczne. Wśród różnych urządzeń, które w coraz większej liczbie dostępne są w sklepach motoryzacyjnych wyróżnić można: –     urządzenia elektryczne […]

DevURL
Copyright 2017 wypożyczalnia samochodów katowice.