Obsługa układu rozruchu

Aby rozrusznik wymontować, należy odłączyć przewody elektryczne. Obsługa regulatora (pracującego sprawnie) sprowadza, się w zasadzie do sterowania. W celu okresowego przeglądu styków, od których zależy działanie zespołu należy odkręcić mocowanie opaski i zdjąć opaskę, sków przewodów. Styki zabrudzone należy przemyć spirytusem, styki odkręcić nakrętki długich śrub i rozłączyć pokrywę z dźwignią od korpusu., nadpalone oczyścić bardzo drobnym pilnikiem (do styków) i przemyć. [więcej w: wypożyczalnia samochodów Warszawa, otomoto chojnice, gorlice i okolice ]

Obsługa okresowa rozrusznika przeprowadzana co 30 000 km (lub co 15 000 km przy eksploatacji na drogach terenowych o dużym zapyleniu). W niektórych odmianach samochodów 126P jest stosowana prądnica prądu przemiennego (alternator), położona również w osi dmuchawy polega na oczyszczeniu wnętrza, wymianie szczotek oraz na smarowaniu i napędzana paskiem klinowym od wału korbowego silnika. Napięcie (olejem silnikowym) rowka śrubowego wałka wirnika. nominalne alternatora wynosi 14 V. Z kolei należy cofnąć samochód na odległość 5 m od ekranu, włączyć światła mijania i sprawdzić, czy linia oddzielająca część oświetloną i nieoświetloną znajduje się 3,5 cm poniżej środków reflektorów.

Ewentualne różnice należy skorygować za pomocą dwóch długich wkrętów, od wewnątrz bagażnika. Żarówka światła pozycyjnego wraz z oprawką jest umieszczona w reflektorze (pod żarówką światła drogowego). Żarówkę tę wyciąga się z reflektora razem z oprawką. Żarówkę przednich świateł kierunkowskazów wymienia się od zewnątrz, po uprzednim odkręceniu dwu wkrętów mocujących klosz. Lampka oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej z dwiema żarówkami jest zamocowana w środku długości zderzaka tylnego, od wewnątrz. Obie żarówki wraz z plastykową podstawą wyjmuje się ze zderzaka po ściśnięciu obu zaczepów podstawy i wysunięciu w dół. Lampę boczną kierunkowskazów wymontowuje się przez włożenie wkrętaka przez otwór w uszczelce od strony przodu samochodu, ściśnięcie zacisku sprężynującego w kierunku do tyłu i wyjęcie lampki.

Powiązane tematy z artykułem: gorlice i okolice motofrajda otomoto chojnice