Wymiary otworu tablicy rozdzielczej na odbiornik Safari lub Akropol

Przed zamontowaniem odbiornika należy zdjąć pokrętła (z napisami siła głosu i strojenie) z obu osi potencjometrów (przez odkręcenie małych wkrętów umieszczonych prostopadle do osi pokrętła), zdjąć podkładki z tworzywa sztucznego, wykręcić ze skali dwa wkręty oraz zdjąć skalę wraz z ramką. Bardzo ważną czynnością jest sprawdzenie czy z tyłu odbiornika, przy wyjściu przewodów na blaszce zmiany biegunów, jest widoczny z góry znak ,,-. [hasła pokrewne: wypożyczalnia samochodów katowice, wypożyczalnia samochodów lublin, Wypożyczalnia samochodów Rzeszów ]

Tak przygotowany odbiornik należy włożyć od tyłu tablicy rozdzielczej (od strony bagażnika), przykręcić go dwoma górnymi wkrętami do blachy tablicy oraz założyć wykładzinę, skalę z ramką i przykręcić dwoma wkrętami. Na tylną część odbiornika, od strony bagażnika założyć można wspornik z blachy stalowej (dostarczany z radiem), którego koniec należy przykręcić jednym wkrętem z nakrętką do płaskiej powierzchni blachy bagażnika.

Po założeniu obu pokręteł trzeba połączyć przewody elektryczne odbiornika z instalacją samochodu. Przewód zasilający należy połączyć z akumulatorem, przewód dwużyłowy z głośnikiem, a ostatni przewód ze złączem anteny. Masa odbiornika powinna być dobrze połączona z masą samochodu (można zastosować dodatkowy przewód).

Głośnik odbiornika można montować w różnych miejscach, ale jednym z dogodniejszych położeń jest miejsce pod tablicą rozdzielczą w narożniku nad lewym błotnikiem. Uchwyt głośnika należy mocować do blachy nadwozia za pomocą wkrętów.

Sposób zamontowania głośnika ZGS-5 (do odbiornika Tramp) pod tablicą rozdzielczą jest pokazany na rysunku 4.24.

Powiązane tematy z artykułem: auto złom mystków autoryzowany serwis audi warszawa motostrada