Zabezpieczenie antykorozyjne samochodu

Samochód 126P jest fabrycznie zabezpieczony przed korodującym działaniem różnych czynników (woda, substancje chemiczne itp.) oraz przed działaniem erozyjnym (np. we wnękach błotników, na krawędziach blach itp.).

Ze względu na stałe działanie tych czynników (których intensywność zależy od sposobu eksploatacji) – fabryczne zabezpieczenie jest czasowe i w przeciętnych warunkach krajowych wystarczające na co najmniej 1 rok. [patrz też: Wypożyczalnia samochodów Gdańsk, wypożyczalnia samochodów gdańsk lotnisko, wypożyczalnia samochodów gdynia ] Wykaz środków do konserwacji antykorozyjnej samochodu Fiat 126P:

–    oczyszczenie podwozia i nadwozia z korozji, wykonanie zaprawek lakierniczych lakierem podkładowym,

–    przeprowadzenie konserwacji wewnętrznych, zamkniętych profili nadwozia przez wtryskiwanie środka konserwującego do otworów rozmieszczonych w różnych punktach nadwozia,

–    przeprowadzenie konserwacji zewnętrznych, dolnych blach nadwozia i części podwozia za pomocą urządzeń natryskowych, z zastosowaniem preparatów o dużej lepkości (np. Bitex), a następnie suszenie warstwy antykorozyjnej,

–    zamontowanie kół i innych uprzednio zdjętych części.

Wskazane jest wykonanie pierwszej konserwacji po około 8 miesiącach od daty produkcji samochodu, a następnie co 1 rok. Zabezpieczenie nadwozia polega na konserwacji zewnętrznej (dolnych blach nadwozia, wnęk kół itp.) i konserwacji wewnętrznych zamkniętych przekrojów nadwozia.

Ze względu na konieczność stosowania specjalnych urządzeń (np. pistolety natryskowe) oraz różnych preparatów chemicznych – celowe jest przeprowadzanie całości zabiegów konserwacyjnych w wyspecjalizowanej stacji obsługi – gdzie cały proces wykonany może być dokładnie i szybko.

Kolejność przebiegu konserwacji antykorozyjnej powinna być następująca:

–    zdjęcie kół, mycie, a następnie suszenie nadwozia i podwozia.

Powiązane tematy z artykułem: inchcape otomoto moto gratka otomoto zamość