Antena

Antenę najlepiej zamontować w przedniej części nadwozia w pobliżu dolnej krawędzi szyby – z prawej lub lewej strony samochodu. W samochodzie mogą być stosowane zarówno anteny teleskopowe jak i prętowe, z dolną częścią sprężystą i odkręcaną częścią górną. Następnie należy sprawdzić połączenie przewodów elektrycznych odbiornika z głośnikiem, anteną i instalacją elektryczną samochodu i przeprowadzić próbę odbioru. Montaż anteny prętowej UnitraEltra (wykręcanej) należy przeprowadzić w kolejności:

– w wybranym miejscu nadwozia należy wykonać otwór 0 19 mm, krawędzie otworu pokryć lakierem (w celu zabezpieczenia przed korozją),

– wewnętrzną część blachy nadwozia (od dołu otworu) oczyścić dla uzyskania dobrego kontaktu z podkładką anteny,

– wprowadzić dolną część anteny do otworu, przykręcić nakrętką, połączyć przewód antenowy z odbiornikiem i zakręcić część.

Warto zwrócić uwagę, iż jakość odbioru na falach UKF jest zależna od pochylenia pręta anteny. [podobne: wypożyczalnia samochodów katowice, wypożyczalnia samochodów lublin, Wypożyczalnia samochodów Rzeszów ] Pochylenie anteny prętowej składanej reguluje się przez odpowiednie wygięcie części dolnej. 

Powiązane tematy z artykułem: auto złom mystków autoryzowany serwis audi warszawa motostrada