Dostosowanie foteli przednich dla osób wysokich

Dla bardzo wysokich osób tylne położenie fotela, na ostatnim rowku w prowadnicy może nie zapewniać wygodnej pozycji. Dla takich osób możliwe jest cofnięcie fotela przedniego poza ostatnie położenie. W tym celu należy:

– wymontować przedni fotel (np. kierowcy) z prowadnic i wyjąć z samochodu,

– ogranicznik tylny fotela należy zagiąć (uderzeniami młotka) do położenia poziomego. Takie zagięcie umożliwi cofnięcie fotela do tyłu, oczywiście po odblokowaniu fotela, ale fotel nie będzie ustalony w prowadnicach, [więcej w: Wypożyczalnia samochodów Gdańsk, wypożyczalnia samochodów gdańsk lotnisko, wypożyczalnia samochodów gdynia ] następnie należy wmontować fotel w prowadnice i ustalić jego właściwe położenie

Maksymalny wymiar, na jaki można cofnąć fotel po zagięciu ogranicznika jest zależny od typu zastosowanych pasów bezpieczeństwa. Przy pasach z zamontowanym kabłąkiem obejmującym tunel – maksymalne cofnięcie fotela do tyłu jest ograniczone wspornikiem pałąka i wynosi około 30 mm (prowadnica fotela opiera się o wspornik kabłąka).

Po ustlleniu właściwego położenia fotela, należy zaznaczyć na prowadnicy (mocowanej do podłogi) miejsce, w którym znajduje się koniec blokujący, wymontować fotel oraz dorobić wspornik z blachy stalowej o grubości 2 mm i szerokości 20 m m , z wycięciem 7 x 7.

Wspornik ten należy przyspawać (po odchyleniu dywaników podłogowych) do prowadnicy podłogi, tak aby jego półka była na wysokości półki oryginalnego zaczepu, a następnie oczyścić spoinę, pokryć lakierem i wmontować fotel.

Po takiej przeróbce fotel może być ustawiany również w położeniach przednich, co jest istotne przy eksploatacji samochodu przez kilka osób.

Powiązane tematy z artykułem: inchcape otomoto moto gratka otomoto zamość