Montaż odbiornika

Przed zamontowaniem odbiornika – w dnie wnęki należy wykonać jeden otwór okrągły o średnicy około 20 mm na przewody elektryczne z końcówkami wtykowymi, a do odbiornika przykręcić wsporniki.

Przed zamontowaniem odbiornika do samochodu należy przewód z nasadką oznaczoną znakiem „ – połączyć ze złączem obudowy na tylnej ściance odbiornika (połączenie odbiornika z masą samochodu uzyskuje się przez kontakt obudowy z masą lub połączenie przewodem). Przewód zasilania odbiornika (oznaczony „ + z wmontowanym bezpiecznikiem 1,6 A) należy połączyć do wolnego zacisku „ B w skrzynce bezpieczników. [podobne: wypożyczalnia samochodów katowice, wypożyczalnia samochodów lublin, Wypożyczalnia samochodów Rzeszów ]

Przy montażu odbiornika do tablicy rozdzielczej bez wnęki – w czołowej ściance tablicy należy wykonać odpowiedni otwór na odbiornik i osie pokręteł. Otwór na odbiornik powinien być wykonany możliwie blisko pokrywki z przyciskiem, aby kierowca mógł wygodnie operować pokrętłami. Przed wykonaniem otworów należy odchylić miękką wykładzinę tablicy rozdzielczej i narysować na czołowej powierzchni zarys otworu. Otwór prostokątny wykonuje się przez nawiercenie wewnątrz obrysu wielu okrągłych otworów (np. 0 6) umieszczonych obok siebie (krawędzie wyrównać płaskim pilnikiem).

Powiązane tematy z artykułem: auto złom mystków autoryzowany serwis audi warszawa motostrada