Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Każdy samochód Polski FIAT 126P wyposażony jest w klucze, na które zamykane są drzwi i pokrywa silnika. Dodatkowe zabezpieczenie samochodu (po uprzednim opłaceniu auto-casco) jest jednak wskazane, ponieważ, jak dowodzi praktyka, tradycyjne zamknięcia nie są nazbyt skuteczne. Wśród różnych urządzeń, które w coraz większej liczbie dostępne są w sklepach motoryzacyjnych wyróżnić można:

–     urządzenia elektryczne unieruchamiające układ zapłonowy lub rozłączające instalację elektryczną,

–     urządzenia mechaniczne blokujące wewnętrzne mechanizmy sterowania i uniemożliwiające ruszenie samochodem,

–     urządzenia alarmowe, sygnalizujące poruszenie samochodu.

Najprostszym zabezpieczeniem przez rozłączenie instalacji elektrycznej zaparkowanego samochodu jest odłącznik akumulatora. Możliwe jest jednak również wbudowanie do samochodu innych ukrytych i znanych tylko właścicielowi wyłączników, które rozłączają instalację elektryczną np. pomiędzy: cewką zapłonową a włącznikiem zapłonu, akumulatorem a wyłącznikiem zapłonu, cewką a masą itp. [więcej w: wypożyczalnia samochodów katowice, wypożyczalnia samochodów lublin, Wypożyczalnia samochodów Rzeszów ]

Urządzenia mechaniczne, zwłaszcza widoczne z zewnątrz są wskazane, ponieważ bardzo często zniechęcają niepowołane osoby do uruchomienia samochodu. Proste i praktyczne urządzenie tego typu stanowi blokada kierownicy z pedałem sprzęgła. Składa się ono z dwu zagiętych prętów o regulowanej długości łączonych w środku i blokowanych zamkiem Yale (kluczykiem). Stosowane mogą być również podobnie działające urządzenia blokujące dźwignię biegów (należy blokować w położeniu biegu wstecznego lub luzu).

Powiązane tematy z artykułem: auto złom mystków autoryzowany serwis audi warszawa motostrada